Nöbetçi Eczane:
Parçalı Bulutlu
Yüksek : 21 °C Düşük: 18 °

ZABITA EKİPLERİ KANTİNLERİ DENETLEDİ

Zabıta Ekipleri Okul Kantinlerine Denetime Çıktı.

Geyve Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile İlçe Gıda tarım Müdürlüğüne bağlı  ekipler ilçe genelinde yeni eğitim ve öğretim yılı başlamasından bu yana okul kantinlerindeki denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor.

Okullardaki gıda sağlığı, tüketim ve temizlik kurallarının standart bir şekilde sürdürülmesini sağlamak ve satışı yasak olan gıda maddelerinin kantinler tarafından satılıp satılmadığını denetlemek adına Geyve’de bulunan tüm okulların kantinlerine denetimde bulunan Geyve Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri kantinlerin tamamında kontrollerini sürdürüyor.

Birlikte Denetim

Denetimler de zabıtanın yanı sıra İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli teknik personeli Gıda Mühendisi Merve Varım ile Veteriner Hekim Derya Tarhan’da görev alarak kantinlerde açık gıda satılıp satılmadığını, son kullanma tarihi geçmiş ürün varsa tespit çalışmasını ve kantinlerin genel temizlik kurallarına uyup uymadıkları ile ilgili geniş ve kapsamlı bir kontrol gerçekleştirdiler.

Uyarıda Bulundular

Geyve Belediyesi Zabıta ekipleri ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personelinin, denetimde bulundukları kantin işletmecilerine temizliğe dikkat etmeleri, çöplerin ağızlarının açık bırakılmamasını ve mutlaka poşet kullanılmasında uyarılarda bulundu. Kantin işletmeciliği ile ilgili evrakların tam olup olmadığını da kontrol eden ekipler Denetimi yapılan okullarda bulanan kantinlerin genel olarak iyi durumda olduklarını sağlığı tehdit edecek ve tüketilmesi elverişsiz gıda malzemesine rastlamadıklarını, yine de işletmelerde eksik bilgi belge ve donanımlar için uyarılarak ek süre verildiğini ifade ettiler.

Denetimler Sürecek

Bu tip denetimlerin de rutin olarak devam edeceğini, toplum sağlığı ile ilgili temizlik ve diğer kurallar konusunda hassas davranarak taviz vermediklerini her hangi bir şikayet durumunda ise anında müdahale edildiğini belirten denetim ekipleri,  okul kantin işletmecilerine de göstermiş kurallar konusunda göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı da teşekkür ettiler.

 
Sosyal Medya Paylaşım