Nöbetçi Eczane:
Parçalı Bulutlu
Yüksek : 21 °C Düşük: 18 °

YÖRESEL ÜRÜNLER ÜRETİM MERKEZİMİZ İHALEYE ÇIKIYOR

YÖRESEL ÜRÜNLER ÜRETİM MERKEZİ, REKREASYON VE SOSYAL TESİSLERİ PROJEMİİZ İHALEYE ÇIKIYOR, HAYIRLI OLSUN...

Çiftçinin ürünü daha değerli olacak

Geyve’de yetiştirilen sebze ve meyvenin işleneceği YÖRESEL ÜRÜNLER ÜRETİM MERKEZİ, REKREASYON VE SOSYAL TESİSLERİ ihaleye çıkıyor.

Geyve Belediyesi tarımı ve çiftçiyi desteklemeye devam ediyor. Geyve Ayvasını dünyaya tanıtan, Müşküle üzümünün marka tescilini yaptıran belediye şimdi de sebze-meyve ambarı Geyve’de yetişen bütün ürünleri değerli kılmak için YÖRESEL ÜRÜNLERİ İŞLEME MERKEZİ kuruyor. Geyve-Taraklı yolu üzerinde 10 dönüm arazi üzerine kurulacak tesis sadece üretim merkezi olmakla kalmayıp aynı zamanda rekreasyon ve sosyal tesis olarak ta hizmet verecek.

Geyve Belediyesi olarak ilçemizde üretilen ürünlerin yerinde değerini bulması amacıyla başlattığımız çalışmalarımıza bir yenisini daha ekledik. İlçemiz sınırlarından geçen D-150 karayolu (Taraklı yolu) üzerinde 10 bin metrekare alana yapacağımız bu projemiz içerisinde özellikle dünyaca ünlü Geyve Ayvamızın ve ilçemizde üretilen diğer meyve ve sebzelerin satışının yapılacağı yerler olacak. İlçemizin yetiştirdiği ürünler doğrudan tüketici ile buluşacak. Yöresel ürünlerimizin üretim merkezinde ayva lokumu, cezeryesi, tarhana, pekmez, pestil, sirke, salça ve daha birçok ürün tesisimizde satışa sunulacak. Bununla birlikte aynı proje içerisinde vatandaşlarımızın kahvaltı yapabileceği kahvaltı salonu, rekreasyon alanları, çocuk parkları olacak.

Bu güzel projemizin ihalesi 1 Ağustos 2017 tarihinde saat 11.00’da Belediyemiz Toplantı Salonu’nda yapılacak.

GEYVEMİZE VE ÇİFTÇİMİZE HAYIRLI OLSUN. HERŞEY GEYVE İÇİN…HUZURA VE HİZMETE DEVAM

 
Sosyal Medya Paylaşım