Nöbetçi Eczane:
Parçalı Bulutlu
Yüksek : 21 °C Düşük: 18 °

TURİZM HAFTASI İLÇEMİZDE KUTLANDI.

Geyve’de ki Turizm Haftası etkinliğinde hazırlanan çorbadan böreğe, kerevizden tatlıya her şeyin içerisinde Geyve Ayvası vardı. Etkinliğe katılanlar ayvalı lezzetleri beğendi

42. Turizm Haftası münasebetiyle Sakarya Valiliği ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü Geyve’de çok farklı bir etkinliğe imza attı. Sakarya’nın yakından tanıdığı gurme Emel Köprülüoğlu Çelikel’in hazırladığı ‘Ayvalı lezzetler’ görücüye çıktı. Alifuatpaşa Mahallesi’nde ki Tarihi 2.Bayezıt Köprüsü’nün yanında gerçekleşen etkinliğe Vali Yardımcısı ve Akyazı Kaymakamı M.Fatih Çiçekli, Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz ve ilçe protokolü katıldı.

Turizm Haftası nedeniyle Emel Köprüoğlu Çelikel’in hazırladığı; Ayvalı Köfte Çorbası, Ayvalı Tas Kebap, Zeytinyağlı Ayvalı Kereviz, Kalle (Yöresel) Sebzeli Ayva (Pazı ve Ispanaklı), Yoğurtlu Ayva Salatası, Ayvalı Buğday Salatası, Ayvalı Pilav, Ayvalı Pankek, Ayvalı Börek, Ayvalı Cevizli Mısır Unlu Pide, Ayvalı Ekmek, Ayva Tatlısı, Ayva Hoşafı, Ayvalı Kurabiye misafirler tarafından çok beğenildi. Geyve Belediyesi tarafından markalaştırılan ayvanın bütün yemeklerde kullanılması organizasyona damgasını vurdu. 

Sosyal Medya Paylaşım