Nöbetçi Eczane:
Parçalı Bulutlu
Yüksek : 21 °C Düşük: 18 °

TÜM AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLÜD OKUTTUK

GEYVE BELEDİYESİ OLARAK TÜM AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİT OKUTTUK.

Geyve Belediyesi tarafından terör olaylarında şehit düşen asker ve polisler için Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutuldu.

Geyve Merkez Sinanbey Camiinde Akşam ile Yatsı namazı arası şehitler için düzenlenen programda Kur’an-ı Kerim tilaveti ve şehitlerin anısına okutulan mevlidin ardından, şehitler için dua edildi. Hatim ve Mevlit programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Mevlid-i Şerif programına Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ile çok sayıda vatandaş katıldı. Mevlid-i Şerif’in ardından dua edilmesiyle program sona erdi.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; Ülkemizin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirterek” Bu vatan hepimizin. Devletimiz PKK terör örgütü silah bırakıp ülke dışına çıkana kadar operasyonlarına devam edecek. Yapılan operasyonlarda bölücü terör örgütüne büyük darbe vurulmuştur. Vatanımıza ve milletimize kasteden terör saldırılarını kınıyorum. Allah bu hainlerin iki cihanda cezalarını verecektir. Bundan şüphemiz yoktur. Türk milletini bölmek isteyenlere lanet okuyorum. Çok üzüntülüyüz. Geyve ilçemiz olarak tüm şehitlerimizin acısını paylaşıyoruz. Her şartta güvenlik güçlerimizin yanındayız. Şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Ruhları Şad olsun diye konuştu.

Şehitler için okutulan Kuran-ı kerim ve mevlit programının sonunda cemaate helva ikramında bulunuldu.

Sosyal Medya Paylaşım