Nöbetçi Eczane:
Parçalı Bulutlu
Yüksek : 21 °C Düşük: 18 °

Geyve Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı Yapıldı

Geyve Belediye Meclisi, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 20. maddesi gereği olarak Mart-2016 toplantısında, gündem maddelerini görüşmek üzere, Başkan Murat Kaya Başkanlığında toplantı salonunda toplandı.

Geyve Belediye Meclisi MHP Gurup Başkanı Sebati Koçsar gündem dışı söz alarak özetle şunları söyledi: ” Hayatını kaybeden Meclis Üyesi Nedim Kaya için tekrar taziyelerimi sunuyorum ve onun yerine Meclis Üyeliğine gelen Sayın Aynur Gökdemir’e de başarılar diliyor hoş geldiniz diyorum. Geyve Meydan Projesinde gelinen son nokta ile ilgili olarak ta Başkanımızdan bilgi rica edeceğim. Alifuatpaşa Mahallesinin Adapazarı Yönünden giriş sorunu çözülemedi. TIR geçişleri çarşı ve sokaklarda tehlike arz etmeye devam ediyor. Alifuatpaşa Mahallemize T.C.Ziraat Bankası Şubesi açılacak demiş idiniz, bu konuda da bilgi rica edeceğim.”

Başkan Murat Kaya kısa cevabi konuşmasında; “Meydan Projesinde geri adım atılmadı. Çevrenin genişletilebilmesi için bazı binaların yıkımı söz konusu. Adliye Sarayı için yeni arsa-proje tanzimi çalışmaları sürüyor. Alifuatpaşa girişi için hazırlanan proje ile ilgili olarak ta sona gelinmek üzere. T.C. Ziraat Bankası Bölge Müdürü ziyaretim ile konuyu çözmeğe çalışıyorum. Bölge Müdüründen Şube açılışı sözünü aldım.” Dedi.

Gündeme geçildi:

1-Zabıta amirliğinin Hacı İbrahim Sokak ile ilgili 19.02.2016 tarih ve 125 sayılı yazısı, imar komisyonuna havale edildi.

2-Hırka Mahallesi Karşı Bağlar Mevkii 132 ada 3 parsel üzerinde yapılacak olan mesire yeri ile ilgili İller Bankasından kredi talep edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

 

Sosyal Medya Paylaşım