Nöbetçi Eczane:
Parçalı Bulutlu
Yüksek : 21 °C Düşük: 18 °

Geyve Ayva Festivali’nde muhteşem final

Geyve Ayva Festivali’nde muhteşem final Turgay Başyayla ve Buray coşturdu da coşturdu

Sakarya eğlencenin dibine vurdu!

 

Geyve Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Ayva Festivali ünlü sanatçı Turgay Başyayla ve genç popçu Buray konseri ile muhteşem bir final yaptı. Konser öncesi festivale sponsor olan firma ve kişilere plaket verildi.

HERKESİ COŞTURDU

12 Ekim Cuma günü Çocuk Şenliği ile başlayan ve 3 gün süren Geyve Ayva Festivali, Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce kişiyi ağırladı. Türkiye’de bir ilk olan sadece kadınların çalıştığı Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nin de açılışının yapıldığı festivalde,  halk konserleri ise 7’den 70 e herkesi coşturdu.

FİNALİ BURAY YAPTI

Festivalin ikinci günü Geyve Cumhuriyet Meydanı’nı  hınca hınç dolduran binlerce kişi, İbrahim Sadri’nin yüreklere dokunan şiirleri ile mest olurken, ünlü popçu Yusuf Güney halk konseri coştu. Festivalin finalini ise dün gece sahne alan ünlü genç popçu Buray yaptı.

SPONSORLARA PLAKET

Konser öncesi festivale sponsor olan firma ve kişilere plaket takdimi yapıldı. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, sponsor olan Nero Endüstri Savunma Sanayi, ED Kosan Çelik Dövme, Aydın Soner Özer, Çini Tarım Sanayi, Necmettin Gencer, Karaçam Grup, Sırma Grup, Talu Tekstil, Sakarya Ticaret Borsa’sı, NB Yılmazlar İnşaat,  Murat Eren, Mehmet Öztürk, Sami Gökbayrak, Faruk Koç, Süleyman Akgün, Gökhan İn, Şen Piliç, Özpaş Marketler Zinciri ve Beşir Zengin’e teşekkür etti.

GEYVE SOKAKLARI İNLEDİ

Buray’dan önce sahne alan Show TV’nin en çok izlenen programlarından biri olan Lezzet Yolculuğu’nun sunucusu ünlü sanatçı Turgay Başyayla, her yöreden söylediği birbirinden güzel şarkı ve türküler ile meydanda horon teptirdi, halay çektirdi, Roman havasında coşturdu. Geyve’nin sokaklarını inletti. 

ŞARKILARA EŞLİK ETTİLER

Turgay Başyayla’nın ardından sahne alan gençlerin sevgilisi Buray, söylediği birbirinden güzel şarkılar ile hem duygusal anlar yaşattı, hem coşturdu. Geyve Meydanı’nı dolduran gençler hep bir ağızdan Buray’a şarkılarında eşlik etti.  Sadece Sakarya değil, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Ankara, Düzce gibi birçok ilden yüzlerce vatandaşında katıldığı konser ile Geyve Ayva Festivali muhteşem bir final yaptı. Konser bitiminde Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, ünlü popçu Buray’a günün anısına plaket takdim ederken, festivalde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Festival havai fişeklerin patlatılması ile yaşanan muhteşem bir görsel şölen ile sona erdi.

Sosyal Medya Paylaşım