Nöbetçi Eczane:
Parçalı Bulutlu
Yüksek : 21 °C Düşük: 18 °

EN ÖZEL GÜNE EN ÖZEL MİSAFİRLER...

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla özel öğrencileri ağırladı.

Geyve Yöresel ürünler Üretim Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ile birlikte ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, Şube Müdürü Yavuz Şengül, Geyve Özel Eğitim Anaokulu öğretmenleri, öğrencileri ve aileleri katıldı.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününde en özel misafirlerimizi Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezimizde ağırladıklarını belirten Belediye Başkanı Murat Kaya; çocuk haklarının dil, din, ırk ayrımı yapılmaksızın dünyadaki bütün çocuklar için olduğunu belirterek, “Tüm çocukların birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yaşamaları için bir gün değil her gün varız. Yüzlerindeki tebessümün hiç eksilmemesi için çalışıyoruz. Onlar bizim yarınlarımız, yaşam kaynağımız.” dedi.

“Her çocuğun öncelikle sağlık, eğitim ve diğer tüm imkânlardan yararlanma ve barış dolu bir dünyada hayatın tüm güzelliklerini yaşama hakkına sahip olduğunu ifade eden Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; Dünyamızın ümidi, geleceğimizin teminatı, hepsi birer nadide çiçek olan gözbebeğimiz çocuklarımızı tehlikelerden ve zararlı alışkanlıklardan koruyarak, gelişmelerine ortam hazırlamak ve dünyayı bir çiçek bahçesine çevirmek tüm ülkelerin ve insanların gönüllü gayretleriyle mümkün olacaktır.

Genç bir nüfusa sahip olan Türkiye’nin çağdaş bir yapıya kavuşması, çocukların daha sağlıklı ortamlarda yetiştirilmesi ve fiziksel, ruhsal, sosyal gereksinimlerinin çağdaş ölçütlerde karşılanmasıyla sağlanabilir. İnanıyorum ki sevgiyi temel alarak yürütülen tüm çabalar, çocuklarımızın korkusuz bir dünyada, kardeşçe, gelecek kaygısı taşımadan yaşamalarına katkıda bulunacaktır.

Bu vesile ile Geyve Özel Eğitim Anaokulu öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve ailelerini bu özel günde misafir ettik. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Doğan ve şube müdürümüz Sayın Yavuz Şengül ile birlikte Özel Eğitim Anaokulumuzun değerli öğretmenlerine, öğrencilerimize ve ailelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, dedi.

Sosyal Medya Paylaşım