Nöbetçi Eczane:
Parçalı Bulutlu
Yüksek : 21 °C Düşük: 18 °

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kaya Cumhuriyeti korumak ve değerlerine sahip çıkmanın vatandaş olarak hepimizin sorumluluğunda olduğunu ifade etti

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, “Cumhuriyetimizin 95. yılını gururla, onurla cumhuriyetin kazanımları ve ulusal birliğimizi koruma kararlılığıyla bir kez daha kutluyoruz. Cumhuriyet, yüce milletimizin sarsılmaz bir iradeyle elde ettiği zaferin ardından yükselen değer olarak bizleri kucaklamıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının güçlükleri aşarak yükselttiği bu değer, bugün milletimizin her bireyinin benimsediği ortak bir irade olmuştur” 

Başkan Kaya  "Kahramanlıkları destanlaşarak dilden dile aktarılan Türk milletinin en büyük günü olan Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizi korumak, değerlerine sahip çıkmak vatandaş olarak hepimizin sorumluluğundadır. Ecdadımızdan aldığımız bu taçlı emaneti, güçlü yarınlara taşımak, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için çok çalışmamız gerektiğini unutmamalıyız. Ülkemizin güçlü olması konusunda çocuklarımızı iyi yetiştirmek onları geleceğe hazırlamak, vatan, millet, bayrak ve ülke sevgisini onlara aşılamak bizim en önemli görevimizdir. Bu anlamlı gün, milletçe el ele kenetlenmemize, demokrasimize, bölünmez bütünlüğümüze, Cumhuriyetin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkmamıza vesile olmalıdır”. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, vatanın savunması, bölünmez bütünlüğü için mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, milletimizin Bayramını içtenlikle kutluyor, birlik ve beraberliğimizin sonsuza dek devam etmesini diliyorum” 

Sosyal Medya Paylaşım