Nöbetçi Eczane:
Parçalı Bulutlu
Yüksek : 21 °C Düşük: 18 °

BELEDİYE BAŞKANLARI İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Geyve Belediye Başkanımız Sayın Murat Kaya, belediye başkanları istişare toplantısına katıldı.

İstişare toplantısa konuşan başkan Kaya;

"Ak Parti Sakarya İl Başkanlığımızca düzenlenen Belediye Başkanları istişare toplantımızı gerçekleştirdik.

İl Başkanımız Sayın Yunus Tever, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce ve tüm belediye başkanı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Koronavirüsle mücadele olmak üzere ilçemizle alakalı çalışmalarımızı aktardık.

Allah'a hamdolsun devletimiz vakanın Çin'de görülmesinden itibaren bu süreci yakından takip etmiş ve gerekli önlemleri hemen alarak çalışmalarına başlamıştır.

Hamdolsun hükümetimiz bu salgın ile mücadelesi iyi bir şekilde sürdürüyor. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile tüm birimlerimiz hemen harekete geçmiş ve gerekli önlemleri en hızlı şekilde almıştır. Özellikle Avrupa’da gelişmiş diye adlandırılan bir çok ülke hem sağlık altından çökmüş hem de vatandaşlarını bu küresel salgında yalnız bırakmıştır.
Ülke olarak ve ilçemizde Kaymakamlık öncülüğünde tüm kurumlar birlik içerisinde hareket etmekte, Kaymakamlık, Belediye, Sağlık, Emniyet, Jandarma, Müftülük, Milli Eğitim vs. tüm kurumlarımız canla başla çalışmakta ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması için azamı gayret göstermektedir.
Vefa Destek Gurubuna başvuran ancak herhangi bir nedenle başvurusu reddedilmiş vatandaşlarımız da bu süreçte yalnız bırakılmayacaktır. Bizler yapılan her başvuruyu titizlikle ve en hızlı şekilde sonuca kavuşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’nın talimatlarıyla Geyve ilçemizde Kaymakamlığımız öncülüğünde Vefa Sosyal Destek Grubu kurulmuş ve acil olarak muhtaç durumda olan vatandaşlarımıza yardımlar yapılmıştır.

Bu kapsamda;
-Muhtaç durumda olan acil nakit ihtiyacı: 1250 vatandaşımıza
-2022 Sayılı Kanuna Göre 65 yaş üstü maaş alan: 565 vatandaşımıza
-Engelli Maaşı Alan: 417 vatandaşımıza
-Dul Maaşı alan 63 kadın vatandaşlarımıza
-Asker Ailesi Yardımı alan 18 vatandaşımıza
-Öksüz ve Yetim Yardım Maaşı alan 15 aile
-Şartlı Eğitim ve Sağlık Yardımı ödemesi: 350 aileye
-Acil Gıda Paketi: 130 Aileye, yardım yapılmıştır.

Vefa Destek grubuna yapılan başvurular hemen değerlendiremeye alınmakta ve mağdur durumda olan vatandaşlarımıza en hızlı şekilde ulaşılmaya devam edilmektedir.

Hamdolsun devletimiz var gücüyle koronavirüsle mücadelede hem sağlık hem de sosyal ve ekonomik olarak vatandaşının yanında olmaya devam ediyor. Bu süreçte vatandaşını hiçbir zaman yalnız bırakmayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ a da ilçemize yapmış olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.

Sizlerden ricamız Lütfen Zorunlu olmadıkça Sokağa çıkmayınız. Lütfen devletimizin açıklamış olduğu kurullara riayet edelim." dedi.

 

Sosyal Medya Paylaşım