Nöbetçi Eczane:
Parçalı Bulutlu
Yüksek : 21 °C Düşük: 18 °

BAŞKAN KAYA EMİTT FUARINI DEĞERLENDİRDİ

BAŞKAN FUARI DEĞERLENDİRDİ BİNLERCE MİSAFİR AĞIRLADIK

Ciddi tanıtım yaptık

Geyve Belediyesi İstanbul EMİTT fuarından istediğini aldı. Geyve Yöresel markasıyla fuara katılan belediye binlerce misafir ağırladı.

‘Çiftçinin ürünü daha değerli olsun, kadınlarımız üretimde söz sahibi olsun’ diyerek Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi tesisini kuran Geyve Belediyesi yurt içinde üçüncü fuar organizasyonundan da başarıyla ayrıldı. Belediye Başkanı Murat Kaya fuarın ilçesinin ve şehrin tanıtımına ciddi katkı sağladığını düşünüyor.

ÜRÜNLERİMİZ BEĞENİLDİ

Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından yüzlerce kurumun stant açtığı Dünyanın önemli fuarlarından İstanbul EMİTT tamamlandı. Fuarın açılışında bizzat misafirleriyle ilgilenen Başkan Kaya fuarın kapanışında da Geyve Yöresel markasına ilgi gösteren kurumları ziyaret etti. Fuarın değerlendirmesini yapan Başkan Kaya “Geleneksel metotlarla hazırlanan ürünlerimizin yoğun ilgi görmesi bizleri mutlu etti. Hem ilçemizin hemde şehrimizin tanıtımına da ciddi katkımız oldu. Geyve Yöresel markasıyla üreteceğimiz ürünleri raflarında görmek isteyen işletmelerin olması da bizleri ziyadesiyle mutlu etti” dedi

BAYİLİK TALEPLERİ VAR

“Ayvanın Başkenti Geyve sloganıyla başlattığımız ve Geyve Yöresel markasıyla ivme kazandırdığımız projemizle alakalı çalışmalarımız oldukça iyi sonuçlar veriyor. Metro Marketleri tezgahında Geyve Ayvası satıyor. Başka zincir marketler Geyve Yöresel markamızla piyasaya çıkarmaya hazırladığımız yöresel ürünlerimize talip oldular. Farklı şehirlerden işletmelerle bayilik için görüşmeler yaptık. Tesisimiz hizmete girdiğinde birçok noktada Geyveli kadınlarımızın geleneksel metotlarla ürettiği yöresel lezzetlerimiz raflarda ki yerini alacak” dedi.

TANITIMA DEVAM EDECEĞİZ

 

 

Geyve’nin ve Sakarya’nın tanıtımı için çalışmalara devam edeceklerine vurgu yapan Başkan Kaya “Hedefimiz çiftçimizin ürününü değerli kılmak, kadınlarımızı üretimde daha aktif olmalarını sağlamaktı. Antalya Yörex, İzmir EMİTT ve ardından İstanbul EMİTT fuarlarında gördük ki, yöresel lezzetlere, doğal gıdaya ilgi hayli fazla. Geyve Belediyesi olarak hem tanıtım hemde üreticinin daha fazla kazanması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezinde ki proje ortağımız SATSO ve markalaşma çalışmalarında birlikte hareket ettiğimiz Ticaret Borsası’na da verdikleri destekler için teşekkürü borç biliriz. Hep birlikte şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

Sosyal Medya Paylaşım