Nöbetçi Eczane:
Parçalı Bulutlu
Yüksek : 21 °C Düşük: 18 °

AkParti Sakarya İl Başkanlığı Birim Başkanları

AK Parti Sakarya İl Teşkilatı Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezinde düzenlediği ‘Birim Başkanları İstişare Toplantısı’nda bir araya geldi.

AK Parti teşkilat mensuplarının tüm kademelerinin bulunduğu buluşmaya İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın yanı sıra Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Özdemir, Kadın ve Gençlik Kolları İl Başkanları, İlçe Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Özdemir hoş geldiniz konuşması yaptı.

Geyve Belediye başkanı Murat Kaya: “ Görevi devraldığımız günden beri 30 gün 24 saat gece gündüz durmadan çalışıyoruz. Seçim beyannamemizde 25 tane proje belirlemiştik. Hepsini hayata geçirmenin mutluluğu ve gururunu yaşamaktayız. dedi.

Görevde geçirdiği sürenin 9.5 yıl olduğunu hatırlatan Başkan Kaya “Önce devraldığımız belediyenin hantal borç yapısını ödenebilir hale getirdik. Ardından alt yapı, doğalgaz, kanalizasyon ve alt yapıyla alakalı sorunlarını çözdük. Sonrasında da asfalt ve parke ile yollarımızı yaptık. Ancak hedeflediğimiz sevdası olduğumuz ilçe için daha fazlasını yapmak gibi idealimiz vardı. Belediyeciliğin sadece asfalt atıp, çöp toplamaktan ibaret olmadığını bilerek projelerimizi bir bir hayata geçirdik”

Başkan Kaya, toplantının yapıldığı ve Türkiye’nin gündemine oturan Yöresel Ürünler Üretim Merkezi içinde “Geyve Belediyesi, SATSO Kadın Girişimciler ve sonrasında Sakarya Üniversitesi de projemize dahil oldu. 2009 yılında kapattığımız belediye çöplüğünü gül bahçesine çevirdik. Odun ateşi ile pişen salça, reçel, pekmez ve diğer doğal gıdalar bu tesisimizde üretilecek. 40 kadınımız tesisimizde çalışmaya başlayacak. Kadınlarımızın çocuklarını bırakabileceği kreş, ekşi mayalı ekmek fırını, köylüden tüketiciye doğrudan satışı yapılacak manav reyonu, gözleme evi, kahvaltı salonu ve üretim merkezinde üretilen ürünlerin satışının yapılacağı bölümler var. Böylesine büyük ve geniş kapsamlı bir tesis Türkiye’de ilk. O sebeple ülke gündeminde geniş yer buldu”

Sosyal tesisleri zenginleştirmeye devam edeceklerini ifade eden Başkan Kaya;  Geyvelilerin nefes aldığı “50 bin metrekarelik bir alanda Seyir terasımızı kurduk. Ülkede birçok belediye böyle tesisler yapabilir. Ancak bizim yaptığımız her projenin bir diğeri ile entegre olması gibi bir durumu var. Geyve Belediyesi Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Sosyal Tesisleri’ni diğerlerinden ayrıcalıklı kılan en önemli özelliklerden bazılarını aktarayım. Bir kere sadece kadınlar çalışıyor. Doğal ve yöresel ürünler servis ediliyor. Fiyat politikamız çok ucuz ve piknik alanından herkes ücretsiz yararlanıyor” dedi.

Geyve’nin alt yapı ve kamu yatırımları anlamında eksiği bulunmadığını ifade eden Başkan Kaya “Vatandaşımıza dokunan işler yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Yetim ve öksüz çocuklarımıza harçlık veriyoruz. Çocuklar her ayın 15’inde gidip bankamatikten harçlıklarını alıyor. Çocuklarımızın Geyve’ye aidiyet duygusunu pekiştiriyoruz bu durumla. Evde sağlık hizmetlerimiz var bizim. 4 ambulansımız ile hastanelere hasta nakli ve en önemlisi pansuman, serum takılması gibi hizmetleri Geyve Belediyesi’nin ambulansları ve görevli ekibi veriyor. Vatandaşın bir telefon etmesi yeterli bu hizmeti alabilmek için”

Çalışmalarımızdan yorulmuyoruz Geyve’ye sevdalıyız. Gıda Organize İhtisas Sanayimiz için 21 fabrika müracaatta bulundu. Çalışmalar tamamlandığında Organize sanayi inşaatına da başlayacağız ve de 3 bin kişiye iş imkanı sağlayacağız. Kurulacak üniversitenin yeri hazır durumda.

Sakarya Nehri Gondol projesine de değinen Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, önümüzdeki kısa dönemde çalışmaların tamamlanarak projenin hayata geçirileceğini ifade ederek Temmuz ayı içerisinde müracaatı yapılan Camlı seyir terası müjdesini de katılımcılarla paylaştı.

Toplantıda konuşan İl Başkanı Fevzi Kılıç: “Birim Başkanları toplantılarımız ile teşkilatımızın birlik ve beraberliğini pekiştiriyor, 31 Mart yerel seçim süreci öncesinde yapılacak çalışmalar hakkında istişare ve değerlendirme yapma fırsatı buluyoruz.” Dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vurgusu ile konuşmalarına başlayan Başkan Kılıç, yerel seçimlerin önemine değinerek Genel Merkezin takvim sürecine ilişkin bu hafta açıklama yapacağını belirtti.

Kılıç, “AK Parti, Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek ve her kesimi kapsayan bir demokrasi anlayışıyla ülkemizi daha da ileri seviyelere taşımayı bir görev ve sorumluluk olarak addetmiştir. Milli Mücadeleyi zaferle taçlandıran, başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını rahmetle yâd ediyor, tüm hemşerilerimizin Cumhuriyet Bayramını buradan kutluyorum.

Bu vesileyle 2023 hedefleri doğrultusunda yatırımlar ve milli egemenlik çizgimizden taviz vermeden ülkemizi ekonomik açıdan en üst seviyelere taşımaya devam ediyoruz.

31 Mart yerel seçimleri hem ülkemiz hem de şehrimiz için büyük önem arz ediyor. Önümüzdeki seçimlerde oy oranımızı daha üst seviyelere çıkartmak istiyoruz.

Büyükşehir ile birlikte 17 belediyemizi yeniden AK Partili Belediye Başkanlarından seçerek şehrimize güzel hizmetler yapmak istiyoruz. Devraldığımız medeniyet nöbetini devredinceye kadar bu sorumlulukta yolumuza devam edeceğiz” diye devam etti.

“Kritik bir seçim sürecine giriyoruz. AK Parti iktidarı, 16 yıldır bu millete hizmet etmeye kendini adamış durumda. İşte yapılan bu hizmetleri, çalışma ve çabayı halkımıza en iyi şekilde iletmek zorundayız. Bu konuda sizlere güveniyoruz.

Onun için her birimin çok iyi çalışması ve üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmesi gerekiyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında geçen hafta gerçekleşen Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında bu hafta içerisinde seçim takviminin açıklaması öngörülüyordu. Buna göre Kasım ayı içerisinde aday adaylığı başvuruları tamamlanacak.

Aralık ayında da ilimizle birlikte tüm ilçe belediyelerimizde adaylarımızın netleşeceğini düşünüyoruz. Biz AK Parti olarak vatandaşlarımızın bize verdiği oyların hesabını vereceğimizi bilerek hareket eden bir siyasi partinin mensuplarıyız.

Bu sebepten 31 Mart yerel seçimlerinde en doğru adaylarla yolumuza devam edeceğiz. Bu anlayış ile hareket ettiğimiz için her daim Allah’ın izniyle de kazanıyoruz. Önümüzdeki yerel seçimler için hedefimiz net, oy oranımızı artırarak tüm belediyeleri yeniden almak istiyoruz” dedi.

Kılıç, toplantıya ev sahipliği yaptığı için Geyve İlçe Başkanı Abdullah Özdemir ve Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’ya misafirperverliğinden dolayı teşekkürlerini sunarken, Geyva markasının önemine değinerek yöresel ürün üretim merkezinin bölgeye ve şehre yeni bir ivme katacağını ifade etti.

 

Sosyal Medya Paylaşım