Nöbetçi Eczane:
Parçalı Bulutlu
Yüksek : 21 °C Düşük: 18 °

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

GEYVE BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MURAT KAYA'NIN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Kadınlar birlik ve dirliğimizin başrolündeler

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir açıklama yaparak tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

“Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik, göz nurunun düştüğü ve emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunmaktadır. Evinde anne, işyerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımızın ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati rolleri olduğu ortadadır”

“Kadının yeryüzünde ki varlığının değeri, etkisi, enerjisi hayatın her alanına sızar ve sızdığı her çatlaktan yeni yaşamlar doğar. Kadının varoluşundan gelen güç ve denge, tüm evreni kucaklamaya yetecek sevgi ve merhamet dünyayı daha yaşanabilir kılmaktadır. Bu gücü görmezden gelip bastırmaya, susturmaya çalışmak, eve kapatmak, dövmek, öldürmek yapanın kendi acizliğini örtebilmek için başvurduğu zavallı bir çabadır, toplumsal bir yaradır”   

“Her alanda eğitimli ve becerikli kadın, geleceğin daha sağlam temeller üzerine oturtulmasında önemli potansiyel güç oluşturacaktır. Kadınlarımızın her alanda bilgi ve becerilerle donatılması, inanıyoruz ki daha güçlü bir Türkiye için büyük bir zorunluluktur. Biliyoruz ki Türk kadını, vatanı-milleti için tarihte büyük görevler üstlenmiş ve üstlenmeye devam etmekteler”

“Kadınlarımızın iş hayatında daha çok yer alması gerektiğini her fırsatta dile getiriyor ve bu yönde adımlar atıyoruz. Ülkeye rol model olacak Yöresel Ürünler Üretim Merkezimizde sadece kadınlarımızın çalışacağını, onların alın teri ve emeğiyle ilçede ki birçok sosyal aktiveyi besleyeceklerini planladık. İnşallah kısa sürede üretim tesisimizi hizmete açacağız” dedi

 

Belediye Başkanı Murat Kaya bütün kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutlayarak sağlıklı ve mutlu günler diledi

 

 

Sosyal Medya Paylaşım