- Başkanımızın Ramazan Mesajı
GEYVE

Başkanımızın Ramazan Mesajı

Başkanımızın Ramazan Mesajı
Geyve Belediye Başkanımız Sayın Murat KAYA'nın Mübarek Ramazan-ı Şerif mesajı; İSRAF ETMEYELİM, PAYLAŞALIM…
Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya Ramazan Ayı nedeniyle bir açıklama yaparak bolluk, bereket, paylaşmak ve kardeşlik vurgusu yaptı.
Belediye Başkanı Murat Kaya, bu yıl da hep beraber Ramazan Ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şunları dile getirdi; “Ramazan Ayı sadece oruç tutmak, sahura kalkmak değildir; hoşgörünün, barışın, sevginin, yardımlaşma ve paylaşmanın ayıdır. Ramazan, oruç, Kur’an, takva, şükür, tövbe, itikâf, tefekkür, zekât-sadaka, hayır ve hasenat ayıdır. Ramazan, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni içinde saklayan aydır. Ramazan ayı, hasat mevsimi ve bir arınma iklimidir.
 
Ramazan ayının paylaşmanın, kardeşliğin pekiştiğine vurgu yapan Başkan Kaya ‘israf etmeyelim’ çağrısı yaptı. “Yiyin için fakat israf etmeyin. Çünkü Allah israf edenleri sevmez.” (Araf Suresi 31. Ayet) Gerçek şu ki, israf, sahip olduğumuz nimet ve imkânları ölçüsüzce kullanmaktır. Har vurup, harman savurmaktır. Hiç tükenmeyecek gibi bilinçsizce harcamaktır. Allah Teâlâ’nın bahşettiği nimetlere karşı bir nankörlüktür israf. İsraf konusunda hepimizin daha hassas olması, Dünya’da açlıkla mücadele eden kardeşlerimizi düşünmemiz gerekiyor” dedi
Tüm Müslümanlar tarafından özlemle beklenen 11 Ayın Sultanı Ramazan'a tekrardan erişmenin büyük mutluluğu içerisindeyiz. Yaşayacağımız bu manevi günler bizleri birliğe, kardeşliğe, paylaşmaya ve sevgiye çağıran müstesna günlerdir.
 
Bu duygular içinde tüm hemşerilerimizin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Ayı'nı kutluyor, hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.